S-1132A33-U5T1U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1132A33-U5T1U
JLCPCB Part #
C7354016
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 6.5V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS