BRCO2601ME-3.3
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
BRCO2601ME-3.3
JLCPCB Part #
C914050
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(150mA) 3.3V 300mA 5uA 65dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS