IGB10N60TATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IGB10N60TATMA1
JLCPCB Part #
C7471452
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+175℃ 110W 12ns 160uJ 17pF 2.05V@10A,15V 24A 270uJ 4.1V@0.3mA 40pF 551pF 600V 62nC@15V NPT (Non-Punch Through) TO-263-3 IGBT Transistors / Modules ROHS