MAX8860EUA25+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8860EUA25+
JLCPCB Part #
C7458167
Package
uMAX-8
Description
-40℃~+85℃ 1 105mV@(200mA) 120uA 2.5V 300mA 6.5V 60uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive uMAX-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS