MF300C06F2
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
MF300C06F2
JLCPCB Part #
C781163
Package
F2
Description
-40℃~+150℃ 1 Pair Series Connection 1.15V@300A 300A 500uA@600V 55ns 600V F2 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS