IPW60R099CPFKSA1
MFR.Part #
IPW60R099CPFKSA1
JLCPCB Part #
C7289782
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 2.8nF@100V 255W 3.5V@1.2mA 31A 650V 80nC@10V 99mΩ@18A,10V TO-247-3-1 MOSFETs ROHS