1.5SMC16A-AU_R1_000A1
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
1.5SMC16A-AU_R1_000A1
JLCPCB Part #
C6377683
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 13.6V 16.8V 1uA 22.5V 67A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS