WJ2EDGK-5.08-14P-14-00A
Extended
Manufacturer
Ningbo Kangnex Elec
MFR.Part #
WJ2EDGK-5.08-14P-14-00A
JLCPCB Part #
C71382
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10A 14 14P 14~28 1x14P 2.5 300V 5.08mm Male Plug Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS