IPI076N15N5AKSA1
MFR.Part #
IPI076N15N5AKSA1
JLCPCB Part #
C6279928
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 112A 150V 214W 4.6V@160uA 4.7nF@75V 61nC@10V 7.6mΩ@56A,10V TO-262-3 MOSFETs ROHS