LTC6655BHMS8-2.048#TRPBF
MFR.Part #
LTC6655BHMS8-2.048#TRPBF
JLCPCB Part #
C689423
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 2.048V 2ppm/℃ 3V~13.2V 5mA 7.5mA Fixed Series ±0.025% MSOP-8 Voltage Reference ROHS