IPS60R600PFD7SAKMA1
MFR.Part #
IPS60R600PFD7SAKMA1
JLCPCB Part #
C6062334
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 31W 344pF@400V 4.5V@80uA 600mΩ@1.7A,10V 650V 6A 8.5nC@10V TO-251-3 MOSFETs ROHS