RP103Q151B-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP103Q151B-TR-FE
JLCPCB Part #
C5865693
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 470mV@(150mA) 5.25V 50uA 60uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS