IPA60R950C6XKSA1
MFR.Part #
IPA60R950C6XKSA1
JLCPCB Part #
C5772096
Package
TO-220-FP
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 13nC@10V 26W 280pF@100V 3.5V@130uA 4.4A 600V 950mΩ@1.5A,10V TO-220-FP MOSFETs ROHS