BSC067N06LS3GATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC067N06LS3GATMA1
JLCPCB Part #
C5564765
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 15A、50A 2.2V@35uA 2.5W、69W 5.1nF@30V 6.7mΩ@50A,10V 60V 67nC@10V TDSON-8 MOSFETs ROHS