KH-FG0.5-H2.0-22P-SMT
MFR.Part #
KH-FG0.5-H2.0-22P-SMT
JLCPCB Part #
C5441659
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 22P 2mm 50V Bottom Contact Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS