FMF06FTHR015-LH
Extended
Manufacturer
PSA(Prosperity Dielectrics)
MFR.Part #
FMF06FTHR015-LH
JLCPCB Part #
C571505
Package
1206
Description
15mΩ 173mV 1W Current Sense Resistor SMD ±1% ±70ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS