IPT60R055CFD7XTMA1
MFR.Part #
IPT60R055CFD7XTMA1
JLCPCB Part #
C5240738
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.724nF 236W 27A 4V 55mΩ@10V 650V 67nC@10V 987pF HSOF-8 MOSFETs ROHS