FMF06FTHR018-LH
MFR.Part #
FMF06FTHR018-LH
JLCPCB Part #
C559449
Description
173mV 18mΩ 1W Current Sense Resistor SMD ±1% ±70ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS