NCES120P160D7
MFR.Part #
NCES120P160D7
JLCPCB Part #
C54426066
Package
TO263-7L
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 160mΩ 16pF 17A 26.5nC 4.8V 618pF 66pF 88W N-Channel TO263-7L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS