NCES120P040T
MFR.Part #
NCES120P040T
JLCPCB Part #
C54426056
Package
TO-247-3L
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 107nC 2.21nF 326W 4.3pF 4.8V 40mΩ 65A 86pF N-Channel TO-247-3L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS