NCES090P100T
MFR.Part #
NCES090P100T
JLCPCB Part #
C54425841
Package
TO-247-3L
Description
-55℃~+175℃ 100W 100mΩ 106pF 19.9pF 30A 34nC 4.8V 790pF 900V N-Channel TO-247-3L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS