EKYB100ELL153MM40S
MFR.Part #
EKYB100ELL153MM40S
JLCPCB Part #
C5113695
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10V 15000uF 18mm 3.995A@120Hz 40mm 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS