BZT52C8V2SW
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
BZT52C8V2SW
JLCPCB Part #
C4749087
Package
SOD-323W
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 200mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V 80Ω SOD-323W Zener Diodes ROHS