PGD06P270
Extended
Manufacturer
HT(Shenzhen Jinyu Semicon)
MFR.Part #
PGD06P270
JLCPCB Part #
C49384202
Package
TO-252
Description
1 P-Channel 1.5nF 15pF 20mΩ@10V 25nC@10V 270pF 3V 40A 60V 85W P-Channel TO-252 MOSFETs ROHS