KH-CL0.5-H1.2-14PIN-SMT
Extended
Manufacturer
Shenzhen Kinghelm Elec
MFR.Part #
KH-CL0.5-H1.2-14PIN-SMT
JLCPCB Part #
C48532777
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.2mm 14P 50V Bottom Contact Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS