RC-02K51R1FT
MFR.Part #
RC-02K51R1FT
JLCPCB Part #
C47119014
Description
-55℃~+155℃ 50V 51.1Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS