RC1608F560CS
MFR.Part #
RC1608F560CS
JLCPCB Part #
C4194293
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS