RC1608F361CS
MFR.Part #
RC1608F361CS
JLCPCB Part #
C4054650
Description
-55℃~+155℃ 100mW 360Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS