73M2AR024F
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73M2AR024F
JLCPCB Part #
C4039968
Package
2512
Description
24mΩ 2W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS