RC-02K33R2FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RC-02K33R2FT
JLCPCB Part #
C453648
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 33.2Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS