R1190S120D-E2-FE
MFR.Part #
R1190S120D-E2-FE
JLCPCB Part #
C3752701
Package
HSOP-6J
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 150uA 16V 1A 60dB@(1kHz) 800mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive HSOP-6J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS