LP3988ITL-2.85/NOPB
MFR.Part #
LP3988ITL-2.85/NOPB
JLCPCB Part #
C3751890
Package
DSBGA-5(1.41x1.08)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150mV@(150mA) 2.85V 200uA 220uVrms 45dB@(10kHz) 6V Fixed PG Pin、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive DSBGA-5(1.41x1.08) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS