R1161N301D-TR-FE
MFR.Part #
R1161N301D-TR-FE
JLCPCB Part #
C3751531
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 230mV@(300mA) 300mA 30uVrms 3V 60uA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS