RP100K151D-TR
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP100K151D-TR
JLCPCB Part #
C3750606
Package
DFN1612-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 200mA 25uA 30uVrms 380mV@(150mA) 5.25V 75dB@(1kHz) Enable Fixed Positive DFN1612-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS