LM2936QMPX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LM2936QMPX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C3748997
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15uA 3.3V 400mV@(50mA) 40V 500uV 50mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS