LP3984IMF-1.8/NOPB-NS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3984IMF-1.8/NOPB-NS
JLCPCB Part #
C3748871
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 120mV@(150mA) 125uA 150mA 6V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS