MAX1726EUK25
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1726EUK25
JLCPCB Part #
C3747984
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 2.5V 20mA 2uA 350uVrms 600mV@(20mA) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS