R1154H033B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1154H033B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3746545
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 140mA 24V 250mV@(20mA) 3.3V 5uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS