MAX8510EXK45-T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8510EXK45-T
JLCPCB Part #
C3746068
Package
SC70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120mA 120mV@(120mA) 4.5V 6V Fixed Low ESR、Over Current Protection、ESD Protection、Thermal Shutdown Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators