LP3984ITP-2.9/NOPB-NS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3984ITP-2.9/NOPB-NS
JLCPCB Part #
C3743958
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃ 1 120mV@(150mA) 125uA 150mA 2.9V 6V Fixed Positive DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS