BZT52C5V6S-F2-0000HF
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C5V6S-F2-0000HF
JLCPCB Part #
C3737075
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 200mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOD-323 Zener Diodes ROHS