ACS758LCB-050U-PSF-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS758LCB-050U-PSF-T
JLCPCB Part #
C3684180
Package
CB-5
Description
-40℃~+150℃ 3V~5.5V 50A 60mV/A CB-5 Current Sensors ROHS