IPD60R280PFD7SAUMA1
MFR.Part #
IPD60R280PFD7SAUMA1
JLCPCB Part #
C3289176
Package
TO-252-3-344
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 12A 15.3nC@10V 280mΩ@3.6A,10V 4.5V@180uA 51W 650V 656pF@400V TO-252-3-344 MOSFETs ROHS