IPW60R018CFD7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPW60R018CFD7XKSA1
JLCPCB Part #
C3289065
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 101A 18mΩ@58.2A,10V 251nC@10V 4.5V@2.91mA 416W 600V 9.901nF@400V TO-247-3 MOSFETs ROHS