IPI086N10N3GXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPI086N10N3GXKSA1
JLCPCB Part #
C3279128
Package
TO-262-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100V 125W 3.5V@75uA 3.98nF@50V 55nC@10V 8.6mΩ@73A,10V 80A TO-262-3 MOSFETs ROHS