IPD60R1K5PFD7SAUMA1
MFR.Part #
IPD60R1K5PFD7SAUMA1
JLCPCB Part #
C3279114
Package
TO-252-3-344
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.5Ω@700mA,10V 169pF@400V 22W 3.6A 4.5V@40uA 4.6nC@10V 650V TO-252-3-344 MOSFETs ROHS