IPD60R280P7ATMA1
MFR.Part #
IPD60R280P7ATMA1
JLCPCB Part #
C3279051
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 12A 18nC@10V 280mΩ@3.8A,10V 4V@190uA 53W 600V 761pF@400V TO-252-3 MOSFETs ROHS