IPD50N04S308ATMA1
MFR.Part #
IPD50N04S308ATMA1
JLCPCB Part #
C3279024
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.35nF@25V 35nC@10V 40V 4V@40uA 50A 68W 7.5mΩ@50A,10V TO-252-3 MOSFETs ROHS