IPS60R280PFD7SAKMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPS60R280PFD7SAKMA1
JLCPCB Part #
C3278975
Package
TO-251-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 12A 15.3nC@10V 280mΩ@3.6A,10V 4.5V@180uA 51W 600V 656pF@400V TO-251-3 MOSFETs ROHS