IPW65R041CFDFKSA2
MFR.Part #
IPW65R041CFDFKSA2
JLCPCB Part #
C3278914
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 300nC@10V 4.5V 41mΩ 500W 650V 68.5A 8.4nF TO-247-3 MOSFETs ROHS